Modüler Fuar Standları

Parçaların   sökülüp takılarak bir araya getirildiği ve Ahşap standların aksine tekrar tekrar kullanılabilen standlar Modüler Standlar olarak adladırılırlar. Alüminyum ve mdflam/suntalamlar bir araya gelerek Modüler fuar standlarını oluştururlar ancak bunların yanı sıra standın işlevselliğini ve görselliğini arttırabişmek için farklı malzemelerde ilave edilebilir.Ancak bu yardımcı malzemeler her siteme entegre edilememekteidir. Modüler Sistem standlar kendi içinde farklılıklar göstermektedir.

Maxima Fuar Standları

Modüler sistem standlar içinde şıklığı ve farklılığı ile öne çıkmaktadır. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Bu sistemi,n en büyük avantajı suntalam ve alüminyumun yanı sıra cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olması sistemi diğer sitemlere göre en çok beğenilen yapmaktadır.

Ahşap Fuar Standları

Ahşap Fuar Standların Sunta/Suntalam ya da Mdflam dan üretilmiş standlar için kullanılır Firmaya özel üretilir tek sefer kullanılır.Eğer stand tekrar kullanılmak isteniyorsa tasarım ve kullanılan malzemede bu detaya dikkat edilmelidir özenli bir işçilik ile stand uygun koşullarda depolanarak tekrar kurulabilir.
Ahşap Fuar Standları da Suntalam ve Sunta+ Boya ile yapılan standlar olarak ikiye ayrılır.
1. Suntalam’dan Yapılan Standlar:
Bu standların en büyük avantajı boya gerektirmemesi ve hızlı kurulmasıdır.Olumsuz yanı ise suntalamların birleşme noktasında hat şeklinde çizgilerin görünmesidir
2. Sunta + Boya ile Yapılan Standlar:
Sunta+ Boya standlar kurulum süresi açısından suntalam standlara göre daha fazla zaman alır..Ham suntanın üzerine alçı çekilerek yapıldığı için işçilik ve alçının kuruması gibi teknik detaylar zaman kaybına yol açmaktadır..Ama suntalam standlarda görüler suntalamların birleşme noktalarındaki çizgi görünümü bunlarda yer almamaktadır. Bunların dışında high gloss,lake gibi maliyeti daha yüksek ama görünüm ve kalite açısından daha şık stand seçenekleri de mevcuttur